KONST / Litografier / Färglitografi 14257209
nr 1425 7209
Bengt Lindström
(1925-2008), Sverige
Signerad, numrerad 172/260. Färglitografi, bildmått: 40x58cm, yttermått inklusive ram: 52x68cm
Bengt Lindström, född 1925, död 2008, svensk målare och tecknare.
Utrop:
1.000 kr
Såld:
700 kr
måndag 18 oktober 2021
kl 18:39:41
18/10 18:08:25
Bengt Lindström
Läs mer om Bengt Lindström